Шкільний астрономічний вісник "Астрограф"
Меню сайту
Категорії розділу
учнівські проекти [2]
творчі доробки учнів
наукаві статті [0]
цікаві матеріали на актуальні теми та дискусії
методична скарбничка [0]
досвід та цікава методика учасників навчально - виховного процесу
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 39
Статистика
Сайт вчителів фізики міста Рівного
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Статті дописувачів » учнівські проекти

Місія не можлива?...

Коли Радянський Союз успішно випробовував одну балістичну ракету за іншою, президент Ейзенхауер на прес-конференції, наголошуючи в ці роки на ракетобудуванні в США, говорив про те, що "ми попереду СРСР, як в кількості, так і в якості", хоча при цьому ракети одна за одною вибухали, не злетівши. Було потрібне щось терміново робити. І відповідь прийшла сам собою - NASA (Національне Агентство по Аеронавтиці і дослідженню космічного простору).

Поле битви і холодної війни між СРСР і США перемістилося в Космос. Насправді, більш корисної війни не було за всю історію існування людства: стали змагатися в своєму розвитку, не заподіюючи шкоди один одному, а мірилом перемоги стало міжнародне визнання і пошана.

NASA включилося в космічну гонку, відстаючи від СРСР. 4 жовтня 1957 року СРСР запустив перший в світі штучний супутник Землі. А спроба американців запустити 6 грудня того ж року свій перший супутник "Авангард" обернулася національною ганьбою: ракета-носій вибухнула, не встигнувши навіть відірватися від стартового пристрою. Проте з часом розрив став скорочуватися: 12 квітня 1961 року в космос полетів Юрій Гагарін, а вже 5 травня в космосі (хоча і не на орбіті) побував перший американець - Алан Шепард. Менш ніж через рік, 20 лютого 1962 року, Джон Гленн вчинив повноцінний орбітальний політ. NASA почало наздоганяти Радянський Союз і обігнало його, висадивши перших в історії людства людей на Місяці, що вважається найбільшим досягненням цивілізації, наступним кроком еволюції. Деякі не хочуть з цим змиритися і говорять: "А чи так це?!".

Ральф Рене був одним з перших, побачили нісенітницю на фотографіях з Місяця. Пізніше за фотографію аналізував фото фахівець Девід Персі і дослідник Мері Беннет. На Місяці є тільки одне джерело світла: Сонце. Отже, тіні, відкидані астронавтами і їх устаткуванням, повинні падати в одному напрямі. Все просто і зрозуміло. Персі знайшов, що на фотографіях все не так! Ось, наприклад, тут тіні різної довжини і напряму!

Подивіться на фотографію з права (зверху), нібито зняту астронавтами "Аполлона-11". Армстронг і Олдрін - однакового росту, а тут тінь одного з астронавтів в півтора рази довше, ніж іншого. Напевно, їх освітлювали зверху прожектором, тому і вийшли тіні різної довжини, як від вуличного ліхтаря. І до речі, хто знімав цю фотографію? Адже в кадрі обидва астронавтів відразу.

А ось на цій фотографії з тінями взагалі повна нісенітниця. Сонце на ній світить прямо в спину фотографу, проте тінь від місячного модуля страждає під лівим нахилом. В ще більшому ступені це відноситься до каміння в правій частині зображення, яке явно освітлене справа. Цей ефект поступово сходить нанівець у міру переміщення до лівої частини зображення. Не можуть ваші "нерівності поверхні" настільки змінити напрям тіней!

За мірявши розміри подушки, на яку спирається нога, ми одержимо співвідношення як 1:0.9. Тепер, знаючи розміри ноги, ми можемо її добудувати на правій частині картинки. І, оскільки наші побудови приблизні, вона може входити в картинку або не входити, але тінь від неї повинна бути на картинці обов'язково. Чітка чорна тінь!?

На Місяці немає атмосфери, яка розсіює світло. Єдине джерело світла там - Сонце. Тому тіні там повинні бути абсолютно чорні. А подивіться на фотографію зліва. Судячи з тіні астронавта, Сонце знаходиться якраз за ним, а до об'єктиву звернена та сторона, яка повинна бути в тіні. І що ж? В тіні видимі всі деталі. Тінь явно підсвічувалася якимсь джерелом світла.

Стривай! А що це там на фотографії за білі плями? Так це ж прожектори! Звідки прожектори на Місяці? Це голлівудський знімальний майданчик!

А чому на фотографіях не видні зірки? А я вам скажу! Так тому, що в NASA не змогли підроблювати вид зоряного неба з Місяця, і вирішили його просто прибрати, оскільки будь-який астроном зміг би їх викрити!!

Але подивитеся на цю фотографію, на якій зображений пошкоджений вибухом службовий відсік корабля "Аполлон-13". Фото узято з півночі NASA. В центрі кадру - відсік, яскраво освітлений Сонцем і займаючий значну частину кадру, а навколо - ціла купа зірок! Отже в космосі у астронавтів зірки на фотографіях виходили, а на місячній поверхні - чомусь немає! Або, може, відсік слабо освітлений? Наприклад, Сонце за космічною хмарою сховалося?

(Огляд великої дитячої ел. енциклопедії «Земля»

та технічний переклад українською мовою

 виконав Корень Дмитро, учень 11 кл.





Джерело: http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=k0l1XU4NYpc#t=46s
Категорія: учнівські проекти | Додав: Astrophizyk@73 (2011-11-20) | Автор: Astrophizyk E W
Переглядів: 884 | Теги: польоти на Місяць | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні дані
Мультимедія школі
Знаходження
Пошук
Copyright MyCorp © 2024